Wyniki pierwszego konkursu po turecku!
Bardzo dziękuję wszystkim za tak liczny udział w konkursie J


Szczerze mówiąc nie spodziewałam się tak dużego odzewu! 

Łącznie nadesłaliście 26 odpowiedzi

To dla mnie bardzo wiele! Mogło być 27, ale pan Michał chyba zrezygnował i usunął swój komentarz. Jeśli to czytasz Michale, daj znać czemu się wycofałeś? Jestem tym zaintrygowana!Z Waszych 26 odpowiedzi:
4 napisaliście w komentarzach bezpośrednio na blogu pod postem konkursowym
9 nadesłaliście w prywatnych wiadomościach na poturecku.blog@gmail.com 
13 (najliczniejsza grupa) na Facebooku (https://www.facebook.com/poturecku.blog/)

Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję, za napisanie tych kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu, (kilkuset? J) słów o Turcji. Dziękuję Pani Kornelii O. za podzielenie się zdjęciem cennej pamiątki z dzieciństwa. Dziękuję również Pani Kasi F., która postanowiła podzielić się ze mną jej odpowiedzią konkursową, mimo że o samym wydarzeniu dowiedziała się już po terminie. W walce o nagrodę nie mogłam brać Pani pod uwagę ze względu na regulamin konkursu, ale i tak ucieszyłam się na przysłaną przez Panią odpowiedź J

Bardzo miło było zapoznać się z Waszymi różnymi sposobami widzenia Turcji i z Waszymi uczuciami do tego kraju. Cieszę się, że dla wielu z Was Turcja jest nierozerwalnie związana z pozytywnymi emocjami.

No dobrze, ale kto jest zwycięzcą?

Trudno było podjąć ostateczną decyzję, ale zobowiązałam się do tego rozpoczynając konkurs i publikując regulamin.  Tak więc, nagroda trafia do Neli K.! Gratuluję ciepło!

Nela napisała:

"Kiedy słyszę Turcja, myślę...
Herbata! Herbata w niewielkiej, dziwnej, ale uroczej szklance o nietypowym kształcie. Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałam wiele o Turcji, oprócz czysto geograficznych informacji. Kiedy koleżanka zaraziła mnie swoją fascynacją do tureckich seriali, wtedy też pierwszy raz usłyszałam język turecki. Ale co łączy te wszystkie seriale? Właśnie ta szklanka w kształcie tulipana na małym spodeczku, którą pije każdy w każdym odcinku ;) Tak bardzo turecka, tak bardzo unikatowa. To właśnie ten ich ' Çay ' pojawia się jako pierwszy przed oczami, kiedy słyszę Turcja i sprawia, że mam ochotę sama zakręcić łyżeczką o ścianki tego szklanego tulipana ;)"


Bardzo spodobała mi się Twoja odpowiedź, jej prostota i świeżość. Zafascynowałaś się Turcją i przed Tobą teraz wiele możliwości odkrywania i eksplorowania tej kultury. Mam nadzieję, że ten blog Ci w tym pomoże. Skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów dostarczenia nagrody. Mam nadzieję, że ucieszysz się z drobiazgów z Turcji.

A oto zdjęcie tradycyjnej codziennej herbaty, którą piłam w Turcji. Właśnie o tym opowiada Nela. Na Nelę czekają nagrody: Zdjęcie główne autorstwa Hasana Albari.

Komentarze

Popularne posty